Добавить в "Избранное"
 • КМ Студия
 • Навигация
 • Поиск
 • Вход
Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация


 • На Сайте
Гостей: 18
Пользователей: 0


 • Статистика
Яндекс.Метрика
 • По Оценкам
 • Сайт невест
 • 3 Топ видео
Новая ЧЕРЕМШИНА
Июль ср. 26 2017 г. в 15:41

Краяни

Изменения: 27-09-06

Краяни 1981Стандартнийфілармонійний колектив - ВІА «Краяни» бувутворений в Полтаві в 1974 році. На другомуреспубліканському конкурсі артистів естради в1978 році «Краяни» на чолі з саксофоністом ОлегомШеременком, отримали диплом та... перебралися доРосії, під дах більш ліберальної Бєлгородськоїфілармонії, і вже як ВІА «Фестиваль» дуже швидкодобилися всесоюзної популярності. А новозібрані«Краяни», яких очолив випускник Горьківськоїконсерваторії (клас народної музики ікомпозиції) Анатолій Пащенко, неквапом подалисятуди ж - за популярністю. В 1981 році з’явивсяперший і доволі успішний міньйон гурту, пілотованийукраїнським рок-н-роллом «Роксолана» тадиско-хітом «Зачем же ты поверила» (на жаль непомістився на платівочку ще перший варіантфолк-рокової сюїти «Туман яром» - досі найкращийутвір-візитка «Краян»). Та шлях до слави непростий - в 1983році на гастролях згорів автобус з апаратуроюгурту і музиканти розбрелися хто-куди.Невгамовний Пащенко за рік змонтував новий,найвідоміший склад «Краян»: Володимир Колесник(гітара), Сергій Прокопишин (флейта,сакс), АндрійНовинський (барабани), Ігор Рибальченко(клавішні), басиста Миколу Жовницького згодомзамінив Ігор Семендяєв; в гурті не булолідер-вокаліста - співали всі. Записаний в 1985 роціперший лонг-плей «Краян» - «Что тебе подарить» ізслабенькими російськомовними шлягерами не змігскласти конкуренцію московським китам цьогожанру, які вже опанували новіші стилі іапаратуру. Краща доля у другого гіганта -«Український сувенір» - дві фольклорні нон-стопдиско-сюїти вивели «Краян» в лідери українськоїпоп-музики. В 1987 році «Краяни» стали дипломантамиВсесоюзного конкурсу артистів естради. Та наставчас змін - «Краяни» теж почали освоювати новімодні стилі, зокрема - хард-н-хеві (пісні «Ночноймотоциклист», Ты делаешь деньги»); та після чергових змін ускладі повернулися до традиційного ВІА-жанру -магнітоальбоми «Цього разу я надовго», «Очищення»,«Над дніпровським краєм»¹. В 1990 році загинувнезмінний лідер гурту Анатолій Пащенко і зірка«Краян» швидко згасла. Гурт продовжуєфункціонувати як філармонійна одиниця (керівники- заслужені артисти України клавішник Валерій Соколик та гітарист Сергій Старченко) і є мабуть найортодоксальнішимпрофесійним ВІА в Україні. В кінці 1995 рокумузиканти гурту облаштували в Полтаві власнунапівпрофесійну студію звукозапису. Вкінці літа 2000-го «Краяни» нагадали про те,що вони все ще існують двогодинним «живим»ефіром на Першому національному телеканалі. Станом на 2003 рік «Краяни» це: Старченко, басист Олександр Рудь, барабанщик Сергій Бацман і клавішник Анатолій Піляй.

¹ - касетки тиражувалися вКанаді.

 

Аудио

Ой, чий то кінь стоїть


Попередній<<  Додати коментар >> Наступний

Сподобалась сторінка - порекомендуй друзям:
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru
0 Нравится
URL
HTML
BBCode


На початок   | В.I.А. |  На верх  | Рейтинг  
Оцініть:
Рейтинг: 10 | 3 Останній: 2010-01-28 09:40:03

Комментарии
Всего комментариев: 2
applease
Читайте інформацію з перших вуст на сайті: poltavest.narod.ru.
Все про музикантів Полтави, що були на естраді від 60-х до сьогодення.
05-10-2010/15:26

Azhjores
Група “Краяни”, створена понад тридцять років тому Анатолієм Пащенком, давно стала музичною візитівкою Полтави. Тому, мабуть, з пам’яті багатьох полтавців ще не стерлися події майже дворічної давнини, пов’язані зі звільненням із Полтавської обласної державної філармонії музикантів цієї групи. Якщо коротко, то суть тих подій полягала в такому: зі зміною керівництва філармонії гурт “Краяни”, котрий відзначався лояльністю до колишнього директора Германа Юрченка, відчув себе, як і багато інших артистів, у колективі зайвим. Музикантам закидали, що вони грають і співають під фонограму, не оновлюють репертуару тощо. Тоді ж, не вступаючи в зайві дискусії, Сергій Бацман, Сергій Старченко та Анатолій Пиляй, котрі й називалися “Краянами”, просто написали заяви на звільнення й пішли з філармонії.
Натомість у філармонії виник інший гурт з назвою “Краяни” під керівництвом колишнього бас-гітариста “Краян” Олександра Рудя. Музиканти стали співати як старі “краянівські” пісні, так і свої. Через кілька місяців почали виїжджати з концертами, і в глядацьких масах виникла плутанина. Пісні ніби знайомі, проте й виконання, і артисти якісь інші.
Тоді ж перші “Краяни” перейнялися відстоюванням свого імені через Антимонопольний комітет України та Державний департамент інтелектуальної власності. Нещодавно вони отримали свідоцтво Держдепартаменту інтелектуальної власності про право на використання торгової марки “Група “Краяни”. Разом з тим на Полтавську обласну державну філармонію Полтавським територіальним відділенням Антимонопольного комітету України було накладено штраф за неправомірне використання назви “Краяни” групою музикантів, що працює в її стінах.
Нещодавно ми зустрілися з Сергієм Бацманом та Анатолієм Пиляєм і поговорили про те, як колектив прожив два останні роки.
— Пам’ятаю, коли ви йшли з філармонії, у вас була якась емоційна образа на обставини, що склалися. Як почуваєтеся нині?
Сергій Бацман:
— Образи ніякої немає. Коли ми пішли з філармонії, то швидко зрозуміли, що емоції треба відпустити й рухатися вперед, віддаватися творчості, що ми й робимо.
Ми із Сергієм Старченком працюємо в “Краянах” уже по вісімнадцять років. Нас запрошував у колектив іще Анатолій Пащенко. Толя Пиляй у групі сім років. Раніше в історії “Краян” так складалося, що музиканти працювали в колективі по два-три роки, тому всіх нас трьох можна назвати старожилами. Ми теж створювали історію колективу, і нам є чим пишатися. У складі групи побували з гастролями в усіх країнах СНД, Німеччині, Франції, Канаді, США. Випустили три альбоми: у 1994 році на канадській студії “Івшан” записали магнітоальбом “Над Дніпровським краєм”. У 2001 році вийшов компакт-диск “Что тебе подарить”, а у 2004-му — “Український хіт-парад”. “Краяни” неодноразово ставали лауреатами престижних конкурсів і фестивалів — “Пісенний вернісаж”, “Кримські зорі”, “Слов’янський базар” та багатьох інших.
Пройшовши такий шлях, ми не могли змиритися з тим, що зовсім нова група назвала себе “Краянами”, і змушені були захищати своє ім’я.
— Чи додали вам проблем ті “Краяни”, що працюють у філармонії?
— Так. Часто траплялися випадки, коли люди зверталися у філармонію, запрошували виступити “Краян” і навіть не підозрювали, що мають справу з “псевдоКраянами”. Тому на концерті глядачі не могли впізнати тих, на кого прийшли подивитися, і, як нам розповідали, траплялося, навіть виходили із залу. Не через те, що то були погані музиканти, просто вони грали іншу музику й, на мою думку, їм просто треба йти своїм шляхом і завойовувати свого глядача.
Після таких ексцесів деякі організатори концертів усе ж таки знаходили нас, запрошували виступити й потім говорили: “Ну це ж зовсім інша справа. Слава Богу, що ви є!”
— Як ви прожили ці два роки у творчому плані?
Анатолій Пиляй:
— Об’їздили з гастролями всю Україну, виступали в Москві. Працювали з уже легендарними групами “Красные маки”, “Синяя птица”, “Поющие гитары”. Днями повернулися з Тернополя, де грали концерт разом з групою “Пісняри”. До речі, на цьому виступі з нами був новий член нашого колективу Олег Петрович. Це в нього прізвище таке — Петрович. Наш новий музикант має консерваторську освіту, він чудовий композитор, аранжувальник, клавішник і соліст.
— Які пісні на концертах люди просять виконати найчастіше?
— “Что тебе подарить”, “Берегиню”, “Калину”. Не так давно на прохання глядачів відновили пісню “Чому квіти не в’януть”. Вона дуже близька й нашій манері виконання, і сприйняттю слухачів, котрі люблять мелодійність.
— Чим плануєте зайнятися в найближчому майбутньому?
Сергій Бацман:
— Дев’ятого листопада дамо сольний концерт в оновленому міському Будинку культури. Дуже вдячні його керівництву за можливість виступити в цьому чудовому залі. Концерт розрахований на півтори години, у ньому буде 25 пісень, як уже відомих, так і нових. Кілька представить і наш новий учасник Олег Петрович. Програму концерту побудували так, щоб глядачі стали його безпосередніми учасниками — разом з нами співали й танцювали.
Зараз ми самі собі концертна організація й хочемо створити на базі нашої групи продюсерський центр “Краяни”, де могли б розвиватися не лише ми, а й інші талановиті виконавці.
Пропозиції ж щодо виступів надходять постійно, тож робота в нас є завжди. Дякувати Богові, на місці ми не сидимо!www.vechirka.pl.ua/articles/2007/11/9/76086974/
22-12-2007/19:16

Добавление комментариев только для зарегистрированных пользователей.

А ще можно подивитись


А ще можно подивитись


ПОПСА НОВА ХВИЛЯ РОК АЛЬТЕРНАТИВА В.I.А. ТРАДИЦIЯ

5 популярних новин: Шоу-бізнес UA

В страние кризис

В стране кризис, многие артисты не в состоянии прожить т.к. нет работы, многие подались на зароботки по другим специальностям. Вот и шансонье Вячеслав Суббота открыл в себе таланты экстрасенса и работает в програме "Знаки долі" на Тонисе. Каждый день он в прямом эфире отвечает на вопросы и гадает на картах Таро. Мы надееся что это принесет больше жизненого опыта артисту и его песни будут радовать нас как радовали нас до кризиса.

07.05.2009; 1; 2 коментар; ЧитатьТема страницы:

Краяни : Новая Черемшина - энциклопедия Украинской поп-музыки

 • Стили
 • 25 Популярных
- Музыка
 • Шоу-бизнес UA
 • В Киеве усиливают меры безопасности из-за концерта Depeche Mode
  В Киеве усиливают меры безопасности из-за концерта Depeche Mode
  Седюк в суде извинился перед Джамалой за огленный зад
  Седюк в суде извинился перед Джамалой за огленный зад
  Концерт Depeche Mode в Киеве под угрозой
  Концерт Depeche Mode в Киеве под угрозой
  Лобода показала, как снимала клип на свой хит
  Лобода показала, как снимала клип на свой хит
  Каменских станет "женой" Зеленского в украиноязычной комедии
  Каменских станет "женой" Зеленского в украиноязычной комедии
 • Шоу-бизнес RU
 • Дмитрий Шепелев рассказал всю правду о пропавших 20 миллионах и конфликте с родителями Жанны Фриске
  Дмитрий Шепелев рассказал всю правду о пропавших 20 миллионах и конфликте с родителями Жанны Фриске
  Алла Пугачева перенесла сердечный приступ
  Алла Пугачева перенесла сердечный приступ
  Гоша Куценко станет отцом в третий раз
  Гоша Куценко станет отцом в третий раз
  Тимати попал в больницу
  Тимати попал в больницу
  Галкин рассказал о странной диете Пугачевой
  Галкин рассказал о странной диете Пугачевой
 • World showbiz
 • Автор самой популярной песни в мире возмутился использованием хита на митингах
  Автор самой популярной песни в мире возмутился использованием хита на митингах
  Мадонна добилась снятия с аукциона любовного письма Тупака Шакура
  Мадонна добилась снятия с аукциона любовного письма Тупака Шакура
  Певец Стив Уандер женился третий раз
  Певец Стив Уандер женился третий раз
  Бейонсе опубликовала первую фотографию с новорожденными близнецами в Instagram
  Бейонсе опубликовала первую фотографию с новорожденными близнецами в Instagram
  Селин Дион повторила знаменитый образ Леди Гаги
  Селин Дион повторила знаменитый образ Леди Гаги
 • Кино
 • Названа дата нового фильма о Джеймсе Бонде
  Названа дата нового фильма о Джеймсе Бонде
  Бен Аффлек назвал себя "серьезным актером" после поцелуя с мужчиной в киносцене
  Бен Аффлек назвал себя "серьезным актером" после поцелуя с мужчиной в киносцене
  Игра престолов 7 установила новый рекорд по просмотрам
  Игра престолов 7 установила новый рекорд по просмотрам
  Онлайн-сервис HBO упал из-за "Игры престолов"
  Онлайн-сервис HBO упал из-за "Игры престолов"
  Названы лучшие сериалы года
  Названы лучшие сериалы года
 • ROCK-CLUB
 • Біллі Мілліґан Бенд зіграли Rammstein на бандурі
  Українські артисти привітали з Всесвітнім Днем Нельсона Мандели
  Цього року пройде вже третій фестиваль «Повстанець»
  Julinoza випустили новий сингл «Gorod»
  Julinoza випустили новий сингл «Gorod»
 • Музыкальные новости
  • Информация
  • Новости
  Copyright KMStudio. © 1993
  Работает под управлением KMStudio v. 6.2.01

  Страница сгенерирована за 0.17 сек..